Reklama

Andrzej Korytkowski nowym radnym

27/09/2023 10:09

​​​​​​​Andrzej Korytkowski złożył dziś (27.09) uroczyste ślubowanie i oficjalnie został nowym radnym Rady Miejskiej Łomży.

Korytkowski zajął miejsce śp. Alicji Konopki, radnej z klubu Mariusza Chrzanowskiego, która zmarła 14 września br.

Zgodnie z przepisami prawa w Łomży nie trzeba było przeprowadzać wyborów uzupełniających. Mandat objął kandydat z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. W wyborach w 2018 roku Alicja Konopka osiągnęła najlepszy wynik spośród kandydatów KWW Mariusza Chrzanowskiego w okręgu nr 4 – zdobyła 445 głosów. Do Rady, dzięki poparciu 244 wyborców, dostał się również kandydujący z tej samej listy Artur Nadolny. Trzeci wynik na liście, który nie wystarczył jednak w 2018 roku, zdobył Andrzej Korytkowski – 223 głosy. To właśnie znany lokalnie trener lekkiej atletyki objął mandat.

Reklama

Legitymację radnego wręczył Korytkowskiemu przewodniczący rady Wiesław Grzymała

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości