Andrzej Korytkowski złożył dziś (27.09) uroczyste ślubowanie i oficjalnie został nowym radnym Rady Miejskiej Łomży.
Korytkowski zajął miejsce śp. Alicji Konopki, radnej z klubu Mariusza Chrzanowskiego, która zmarła 14 września br.
Zgodnie z przepisami prawa w Łomży nie trzeba było przeprowadzać wyborów uzupełniających. Mandat objął kandydat z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. W wyborach w 2018 roku Alicja Konopka osiągnęła najlepszy wynik spośród kandydatów KWW Mariusza Chrzanowskiego w okręgu nr 4 – zdobyła 445 głosów. Do Rady, dzięki poparciu 244 wyborców, dostał się również kandydujący z tej samej listy Artur Nadolny. Trzeci wynik na liście, który nie wystarczył jednak w 2018 roku, zdobył Andrzej Korytkowski – 223 głosy. To właśnie znany lokalnie trener lekkiej atletyki objął mandat.
Legitymację radnego wręczył Korytkowskiemu przewodniczący rady Wiesław Grzymała
