Mikołajki w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zawsze organizowane są bardzo uroczyście. Nie inaczej było wczoraj. - Spektakl miał takie przesłanie, które mówiło o tym, żeby być otwartym na drugiego człowieka, żeby umieć pomagać i dzielić się radością - mówi dyrektor Bożena Śliwowska.
Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny i zaprosili do wspólnego oglądania pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz najmłodszych z lokalnych przedszkoli. Młodzież zgromadzona w auli Centrum Kultury mogła zobaczyć w tym roku historię prawdziwego Świętego Mikołaja
- O to nam przede wszystkim chodziło, żeby pokazać tego Mikołaja, którego wszyscy niby znamy, ale kojarzymy tak naprawdę z takim Mikołajem trochę z reklamy Coca-Coli, a chcieliśmy przypomnieć po prostu Świętego Mikołaja takiego, jakim on rzeczywiście był - mówi Katarzyna Duchnowska, nauczycielka języka polskiego z "Katolika".
Reklama
Bogaty program artystyczny przyniósł wszystkim wiele radości i uśmiechu. Zadowolenie potwierdza fakt, że do finałowej piosenki udało się porwać niemal całą publiczność.
Więcej w naszym materiale VIDEO