Reklama

Awans zawodowy nauczycieli z Łomży [FOTO]

05/02/2019 06:16

Pięciu nauczycieli z łomżyńskich szkół otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Uroczystość poprzedziło tradycyjne ślubowanie rzetelnego pełnienia powinności nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży.

Akty nadania odebrało pięciu nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla każdego z nich awans jest czymś wyjątkowym. - Jest to dalsza motywacja do szukania nowych form pracy z młodzieżą – uważa ks. Łukasz Andrzejczyk, nauczyciel religii ze Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z kolei nauczycielka nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej nr 5 Izabela Piotrowska dodaje, że to również kolejny krok w karierze zawodowej.

Nauczyciele nie ukrywali, że profesja, którą wykonują – choć nie jest łatwa, to sprawia im wiele radości i nie wyobrażają bez niej życia. - Obserwuje się postęp dzieci i to chyba sprawia największą satysfakcję – podkreśla Paulina Kijek z Zespołu Szkół Specjalnych, zajmująca się pracą z uczniami autystycznymi i niepełnosprawnymi. - Do każdego ucznia trzeba podejść indywidualnie, by wydobyć ten potencjał – dodaje Monika Składanek, która uczy języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 9.

Reklama

Lista nauczycieli, którzy otrzymali stopień nauczyciela mianowanego:

1. Ks. Łukasz Andrzejczyk  (Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

2. Paulina Kijek  (Zespół Szkół Specjalnych)

3. Ewa Orłowska (Szkoła Podstawowa nr 9)

4. Izabela Piotrowska (Szkoła Podstawowa nr 5)

5. Monika Składanek (Szkoła Podstawowa nr 9)

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości