Reklama

Awanse naukowe w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży [VIDEO]

17/12/2018 06:06

W piątek 14 grudnia Rada Wydziału Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oficjalnie zatwierdziła habilitację Andrzeja Borusiewicza, pełniącego funkcję prorektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Od początku swojej kariery naukowej każdy myśli o rozwijaniu, o podwyższaniu kwalifikacji - mówi dr hab. Andrzej Borusiewicz.

- Od tego momentu jestem naukowym pracownikiem samodzielnym, czyli mogę już prowadzić studia doktoranckie, czyli mieć swoich doktorantów z którymi będę rozwijał dotychczasowe prace naukowe - mówi Andrzej Borusiewicz. - Od wielu lat już realizujemy takie prace wspólnie z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym w Warszawie, można powiedzieć: mamy już około trzydziestu własnych doktorów - dodaje.

Współpraca Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym w Warszawie, umożliwia realizowanie zajęć dla doktorantów w Łomży, zaś wszelkie egzaminy odbywają się już w Warszawie.

Reklama

Pracownicy zatrudnieni w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży cały czas starają się podnosić kwalifikacje. W ostatnim czasie tytuły doktorskie uzyskali Jolanta i Bronisław Puczelowie, którzy na co dzień pracują także w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie, należącej do Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych. Obie rozprawy doktorskie dotyczyły problematyki upraw kukurydzy, którą dr inż. Bronisław Puczel określa "królową podlaskich pól".

- Z naszego ośrodka co raz więcej osób już posiada stopnie, tytuły naukowe i myślę, że ten rozwój będzie następował dalej - komentuje awanse Andrzej Borusiewicz.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości