W środę (3 czerwca) o godz. 19:26 ŁKS Łomża rozpocznie baraże o awans do II ligi. Łomżyńscy piłkarze podejmą Górnik Polkowice na stadionie przy ul. Zjazd 18. Policja zakwalifikowała mecz jako imprezę masową podwyższonego ryzyka. Mundurowi obawiają się m.in. konfrontacji kibiców. Co to oznacza dla tych, którzy wybierają się na mecz?
Policja obawia się konfrontacji kibiców w Łomży. Decyzja o meczu podwyższonego ryzyka
Na kilka godzin przed barażowym meczem z Górnikiem Polkowice, ŁKS Łomża poinformował w mediach społecznościowych o decyzji policji dotyczącej spotkania. Mundurowi zakwalifikowali mecz jako imprezę masową podwyższonego ryzyka. Policjanci obawiają się m.in.
Co to oznacza dla kibiców, którzy pojawią się na Stadionie Miejskim w Łomży na meczu z Górnikiem Polkowice? Przy wejściu na stadion będzie prowadzona weryfikacja danych kibiców, w tym numeru PESEL. Obowiązywać będą także szczegółowe kontrole bezpieczeństwa. Ponadto nie można na teren stadionu wnosić oraz spożywać alkoholu. Podczas meczu służby porządkowe i policjanci prowadzić będą wzmożone działania związane z zabezpieczeniem.
Klub prosi kibiców, aby przybyli na stadion wcześniej, gdyż kontrole bezpieczeństwa mogą wydłużyć wejście na obiekt. Kibice powinni też mieć ze sobą dokumenty potwierdzające tożsamość oraz stosować się do poleceń służb porządkowych.