Bieg Wilczym Tropem ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. W niedzielę, 3 marca pobiegły całe rodziny, dzieci, młodzież i dorośli.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Bieg Wilczym Tropem właśnie z tej okazji miał miejsce również w Piątnicy, odbył się 3 marca, a pierwsi uczestnicy wystartowali już o godzinie 12:00. Lokalizacja biegu była umiejscowiona na Forcie III przy strzelnicy. Organizatorzy zorganizowali dwa starty. Jeden bieg rodzinny na dystansie 500 metrów dla dzieci do lat 12 i drugi o długości 1963 metry dla osób dorosłych. Wszyscy po ukończeniu wyznaczonej trasy, otrzymali pamiątkowy medal.
Oprócz samego biegu było również wiele innych atrakcji. Można było posilić się strażacką grochówką, a także zobaczyć wozy strażackie. Zaprezentowały się gminne jednostki OSP oraz Wojsko Polskie.
W wydarzeniu wzięło udział prawie 350 osób.