Tradycyjnie, 60 dni po Wielkanocy, wierni Kościoła Rzymskokatolickiego obchodzą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Warto dodać, że w piątek, 4 czerwca biskup łomżyński udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej diecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.