To jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Religijne wydarzenie jest okazją do publicznego zamanifestowania swojej wiary. Wierni z parafii św. Brunona z Kwerfurtu licznie wzięli udział w dzisiejszej procesji.
Pod baldachimem przenoszony jest w procesji Najświętszy Sakrament. Wierni zatrzymują się czterokrotnie. Przy każdym z ołtarzy odmawia się modlitwy i czyta ewangelię. W ten sposób katolicy okazują na ulicach to, co dla nich w sensie symbolicznym najcenniejsze: Przenajświętszy Sakrament ukryty w hostii.