Reklama

Bracia Figo Fagot rozgrzali publikę w Yam Caffe [FOTO]

15/11/2014 10:52

Prawdziwe oblężenie przeżyła wczoraj restauracja Yam Caffe, w której pojawili się Bracia Figo Fagot. BFF jak zwykle dali czadu koncertując na żywo, a tłum na parkiecie ledwo miał gdzie stawiać nogi. Piątkowa Disco Chłosta ruszyła o 21.00 i trwała... długo.

Skąd taka popularność Braci FF? Dla niezorientowanych, kilka słów o zespole i jego twórczości.

Początki grupy sięgają września 2010, kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt, emitowanego na kanale RBL.TV w 2011. Na potrzeby każdego odcinka był przygotowywany miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem i licznymi wulgaryzmami. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na oficjalnym kanale YouTube stacji Rebel:tv rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę.

Reklama

Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest do gatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu (disco w rytmie polo). Od wiejskiego ma ją odróżniać m.in. „skomplikowane zabiegi muzyczne, pocięta rytmika i inna estetyka”. Muzycy przyznają, że nie celują w publiczność zgromadzoną w remizach i na wiejskich potańcówkach. W przeciwieństwie do typowych muzyków disco polo na koncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku.

12 lutego 2014 r. na gali w Chorzowie Bracia Figo Fagot odebrali nagrodę w plebiscycie Niegrzeczni 2014, wygrana w kategorii Niegrzeczny Artysta.

Reklama

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Piotra Barbachowskiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości