"Brytyjskie Pejzaże" to tytuł kolejnego koncertu w sezonie artystycznym 2016/2017 Orkiestry Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Koncert odbył się 9 lutego b.r. w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży. W pierwszej części programu wykonano dzieła muzyczne Ralpha Vaughana Williamsa w drugiej zaś Symfonię nr 92 G-dur "Oxfordzka" Józefa Haydna.
Orkiestrą dyrygował niezwykle utalentowany Dawid Runtz absolwent studiów dyrygenckich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Maestro Antoniego Wita i były student Dyrektora Jana Zarzyckiego.
W pierwszej części koncertu wystąpiła Marta Magdalena Lelek uważana za jedną z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia. Opisywana przez recenzentów jako "wybitna", "zachwycająca barwą dźwięku", "o zapierającej dech w piersiach technice", "oczarowująca publiczność wdziękiem i intensywnością interpretacji"...
Studia wyższe ukończyła z wyróżnieniem w prestiżowej the "Guildhill School of Music & Drama" w Londynie, w klasie skrzypiec Prof. Krzysztofa Śmietany. Występuje z powodzeniem jako solistka z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w Europie, Azji, Ameryce, Ameryce Południowej, Australii, Kanadzie.