18 z 32 poddanych głosowaniu zadań będzie realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.
W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, Budżet Obywatelski wyglądał inaczej. Konieczne było zmniejszenie liczby punktów, w których można było oddawać głosy, wprowadzono też głosowanie elektroniczne. Prezydent Mariusz Chrzanowski zauważa, że najważniejsze jest to, iż mieszkańcy bardzo mocno zaangażowali się w BO na 2021 roku i zgłosili wiele ciekawych propozycji.
- Widać to było, że głosowanie w dużej części przeniosło się do sieci, poprzez chociażby różnego rodzaju "agitacje" za różnymi projektami, różnych środowisk, szkół. - mówi włodarz miasta. - Zachęcam do aktywnego uczestnictwa w kolejnych budżetach, a my ze swojej strony deklarujemy chęć tego, że to, co Państwo przyjmiecie w Budżecie Obywatelskim, my będziemy realizować.
Reklama
W tegorocznym głosowaniu ponad 6,6 tys. osób oddało prawie 21 tys. głosów. Ankietę internetową wypełniło 1677 osób (4871 głosów), a papierowe karty do głosowania wypełniło 4928 mieszkańców (16069 głosów). Odrzucono 44 ankiety internetowe i 346 kart papierowych z uwagi np. na brak daty, podanie daty niemieszczącej się w terminie głosowania, niewłaściwą liczbę oddanych głosów, podanie adresu spoza Łomży lub nie podanie go w ogóle czy brak czytelnego podpisu. Głosowanie odbywało się w okresie od 2 do 20 listopada.
- Tegoroczne rozdanie było niezwykle trudne, bo przeprowadzone w okresie pandemii - zauważa wiceprezydent Andrzej Garlicki. - Przerwaliśmy je z powodu pandemii i dopiero po połowie roku mogliśmy sfinalizować.
Reklama
W tym roku każdy mieszkaniec Łomży mógł zagłosować jednorazowo, wybierając maksymalnie jedno zadanie w każdej z czterech kategorii zadań: ogólnomiejskich, strefowych, osiedlowych i Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim. Łącznie zrealizowanych zostanie 18 zadań z 32 poddanych głosowaniu.
-Serdecznie gratuluję tym, którzy w takim duchu społecznictwa odkrywają te potrzeby, definiują te potrzeby lokalnej społeczności i potrafią przekuć to w konkretny projekt - mówi Andrzej Garlicki. - Dziękuję mieszkańcom, że w tej dobie pandemii aktywnie wzięli udział w głosowaniu.
Reklama
Więcej w naszym materiale VIDEO
Wyniki dostępne są tutaj: