Chociaż temperatura powietrza w weekend przypomni o zbliżającym się lecie, prawdopodobnie najbliższe dni będą burzowe. Co ważne, synoptycy zapowiadają burze z gradem!
Piątek przywita nas dużym zachmurzeniem i temperaturą powietrza sięgającą 21 kresek powyżej zera. Oprócz deszczu, który nie daje o sobie zapomnieć już od kilku dni, synoptycy zapowiadają burze z gradem.
Podobnie będzie wyglądała sobota. Tego dnia również synoptycy prognozują burze i grad, chociaż zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura powietrza w ciągu dnia powinna oscylować wokół 22°C
W niedzielę będzie jeszcze cieplej - słupki rtęci powinny pokazać 23°C. Pomimo umiarkowanego zachmurzenia, Łomżę ponownie odwiedzić mogą burze - tym razem z deszczem.
Wiele wskazuje na to, że burzowo będzie też w następnym tygodniu.
[AKTUALIZACJA] - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad - informuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Wiesław Winnicki. Instytut wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia ważne od godz. 14:00 dnia 17.05 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.