Burze nie odpuszczają. Dziś (22.06) najbardziej intensywne zjawiska prognozowane są na wschodzie, północy i południu kraju. Nasz region objęty jest alertem II stopnia.
Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami z gradem, które mogą pojawić się w naszym regionie.
- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad - podaje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo.
Alert II stopnia jest ważny od godz. 9:00 dnia 22.06.2020 do godz. 03:00 dnia 23.06.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.
Ze względu na dynamiczny przebieg warunków meteorologicznych, ostrzeżenie może być aktualizowane.
Co oznacza alert drugiego stopnia? Informuje o tym IMGW:
"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych."