Reklama

Chciała pomóc synowej. Łomżanka straciła 7 tys. zł

01/06/2022 09:37

86-latka z naszego miasta przekazała przestępcom 7 tys. zł. Została oszukana metodą na tzw. wypadek.

Oszuści działający metodą na tak zwany wypadek nie odpuszczają. Na początku tygodnia ich ofiarą padła starsza mieszkanka miasta.

Jak informują łomżyńscy mundurowi, zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta.

- Rzekomy funkcjonariusz poinformował 86-latkę, że jej synowa spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Rozmówca polecił kobiecie przygotować wszystkie oszczędności i spakować je do reklamówki. Po kilkunastu minutach do drzwi mieszkania seniorki zapukał mężczyzna, któremu przekazała 7 tys. zł - relacjonuje KMP Łomża. 

Reklama

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych. Słysząc w słuchawce historię, że bliski spowodował wypadek czy pieniądze na koncie są zagrożone, powinniśmy przede wszystkim rozłączyć się i zweryfikować tę informację. O takich sytuacjach natychmiast należy informować policjantów, dzwoniąc na numer 112.

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości