Reklama

Chore dzieci spotkały się z ekipą św. Mikołaja [FOTO]

06/12/2022 12:06

Św. Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach, szczególnie o tych, które chorują i nie mogą spędzać 6 grudnia we własnym domu. W jego imieniu upominki najmłodszym wręczył dzisiaj zarząd województwa podlaskiego.

We wtorek (6.12) dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym łomżyńskiego szpitala spotkały się ze pomocnikami św. Mikołaja z zarządu województwa podlaskiego. 

- Chcemy, żeby łomżyński oddział dziecięcy na nowo odkrywał swoje strony, takie empatyczne. Od strony nie tylko rodziców i załogi, ale też organu prowadzącego, jakim jest urząd marszałkowski. Chcemy być razem z tymi małymi pacjentami dzisiaj, bo jest takie święto. Myślę, że tym dzieciaczkom jest miło, że władze województwa pamiętają o takim dniu i są razem z małymi pacjentami - mówi wicemarszałek Marek Olbryś.

Reklama

Dzieci otrzymały zabawki dostosowane do wieku. W tym momencie na oddziale przebywa blisko 20 osób.

- Od września mamy sezon infekcyjny i on naprawdę obfituje. RSV to od lat znany wirus, który powoduje infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych o różnie ciężkim przebiegu. Czasami jest i przyczyną leczenia na oddziale intensywnej terapii. Wymagają pacjenci respiratoterapii jeżeli jest ciężka infekcja. Wirus jest od lat. Nic nowego. On zawsze z nami był -  podkreśla dr Marta Kuźmicz, ordynator oddziału dziecięcego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości