Prawdopodobnie dzisiaj dowiemy się, co dalej z obowiązującymi w Polsce restrykcjami. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń.
Dziś ma odbyć się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który na podstawie najnowszych danych podejmie decyzję dotyczącą obostrzeń. Tuż po tym zebraniu planowane jest wystąpienie ministra zdrowia na temat obecnej sytuacji i podjętych decyzji.
Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był wczoraj o rekomendacje dotyczące przedłużenia obostrzeń. Szef resortu zwrócił uwagę, że sytuacja jest bardzo trudna, szczególnie jeśli chodzi o obłożenie infrastruktury szpitalnej.
- Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach, to z mojego punktu widzenia najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń - mówił na antenie Polsat News.
Reklama
Do 9 kwietnia obowiązują w Polsce zaostrzone zasady. Zamknięte są m.in duże sklepy meblowe i budowlane, saloy fryzjerskie i kosmetyczne, wprowadzono nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.