Ten weekend będzie obfitował w wiele atrakcji. Nie macie planów na sobotę i niedzielę? Podpowiadamy, co można robić w Łomży i regionie.
Piątek:
W piątek 13 sierpnia w ramach Letniego Kina Plenerowego można będzie obejrzeć komedię kryminalną pt. „Suburbicon”. Emisja filmu odbędzie się o godz. 21:30 w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1. Wstęp wolny.
Sobota:
W sobotę 14 sierpnia w godz. 6.30 - 11.30 na Targowisku Miejskim w Nowogrodzie zorganizowany zostanie plenerowy Punkt Szczepień wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Łomży w ramach akcji "SzczepimySię z OSP".
O godz. 18:00 odbędzie się koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego w wykonaniu Edyty Krzemień, Damiana Aleksandra i Tomasza Filipczaka. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w Urzędzie Miejskim w Łomży (pok.122). Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 wejściówki. Miejsce koncertu: Hala Kultury w Łomży.
W sobotę planowane jest również zorganizowanie zlotu aut na parkingu przy Aleja Park. Początek o godz. 20:00. W ramach zlotu przewidziane są licytacje i nagrody. Wydarzenie ma na celu wsparcie chorej Julci Kierzkowskiej z Jedwabnego.
14 sierpnia rozpoczną się też otwarte zawody o puchar Prezydenta Miasta Łomża, dowódcy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz Dyrektora MOSiR. W sobotę na kortach tenisowych przy Stadionie Miejskim zawodnicy zmierzą się w tenisie ziemnym (debel), w niedzielę na boisku przy ul. Katyńskiej odbędą się rozgrywki siatkówki plażowej.
Niedziela
15 sierpnia na Forcie III w Piątnicy Poduchownej można wziąć udział w IX edycji Biegu Tropem Wilczym. Bieg odbędzie się w trzech kategoriach: bieg rodziny do 12 roku życia; open kobiety, open mężczyźni (od 12 roku życia); kategoria strażacy i mundurowi - kobiety i mężczyźni (wymogiem obligatoryjny jest bieg w pełnym umundurowaniu koszarowym).
Po zakończonym biegu odbędzie się koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu łomżyńskiego zespołu The Brzuch Brothers. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji: grochówkę oraz babkę ziemniaczaną przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Poniacie, dmuchańce i wata cukrowa dla dzieci, stoisko z wozem strażackim. Podczas tegorocznego wydarzenia zaprezentowana zostanie wystawa "Kobiety Wyklęte Ziemi Łomżyńskiej" autorstwa Związku Żołnierzy Narodowych Sił zbrojnych Okręg Łomża.
Niedzielę możemy spędzić wybierając się do Parku Jana Pawła II, gdzie odbędzie się piknik militarny „Wojsko na swojsko”. W programie znajdziemy: błyskawiczny kurs musztry wojskowej, wojskowy rozruch fizyczny, saperski tor przeszkód, prezentacja sposobów maskowania, malowanie twarzy, prezentacja umundurowania i wyposażenia wojskowego, militarne gry i zabawy, quiz wiedzy, ścianka wspinaczkowa, kreatywne warsztaty militarne, wojskowa grochówka, pokaz sprzętu ratownictwa wodnego, miasteczko ruchu drogowego, pokaz tresury psa policyjnego, łamigłówki – bezpieczeństwo w okresie wakacji. W godz. 19:00 – 20:00 planowane jest wspólne patriotyczne śpiewanie. W niedzielę 15 sierpnia, w trakcie trwania pikniku militarnego „Wojsko na swojsko”, wśród mieszkańców zostanie przeprowadzone badania ankietowe na temat zagospodarowania terenu 32-arowej działki przy ul. Prusa. Rozważane jest zlokalizowanie na niej małej gastronomii
Kolejną propozycją jest niedzielny mecz I kolejki Keeza IV ligi podlaskiej. ŁKS 1926 Łomża podejmie na własnym stadionie drużynę Olimpii Zambrów. Start o godz. 18:00.
15 sierpnia w godzinach od 16.00 do 20.00 na bulwarach nadnarwiańskich odbędzie się potańcówka z zespołem Siemieniacy.
W niedzielę 15 sierpnia, w godz. 13.00 - 18.00, na terenie rekreacyjnym w Jankowie-Skarbowie (gm. Nowogród) odbędzie się "Festyn na Rocha". W ramach wydarzenia odbędą się pokazy rękodzieła ludowego i ratownictwa medycznego znajdziemy tam również strefę dla dzieci, a chętni będą mogli spróbować wyrobów kół gospodyń wiejskich. Nie zabraknie też muzyki. Na miejscu będzie można zaszczepić się w ramach akcji "SzczepimySię z KGW" organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich "Jankowianki".
Gmina Nowogród zaprasza też w niedzielę 15 sierpnia o godz. 13.00 na przejażdżkę "Rowerem przez Gminę Nowogród". Z racji festynu, trasa biegnie z Nowogrodu przez Chmielewo do Jankowa. Powrót tą samą drogą. Łączna długość to 12 kilometrów.
W niedzielę inaczej funkcjonowały będą obiekty MOSiR Łomża