Reklama

COVID-19. W Łomży 23 zakażenia i 1 zgon

20/08/2022 11:11

Minionej doby w Łomży odnotowano 23 zakażenia COVID-19. Niestety 1 zmarła. Szef resortu zdrowia powiedział natomiast, że w coraz większym stopniu Ministerstwo Zdrowia traktuje koronawirusa "jak każdą inną chorobę górnych dróg oddechowych".

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia aktualizuje dane dotyczące COVID-19.

Z najnowszych analiz wynika, że minionej doby w Łomży odnotowano 23 przypadki koronawirusa. 17 z nich to nowe zakażenia, 6 stanowią ponowne infekcje. Zmarła 1 osoba - w wyniku COVID-19 oraz chorób współistniejących.

Natomiast w powiecie łomżyński zarejestrowanych zostało 7 zakażeń. 5 z nich to nowe infekcje. 

W woj. podlaskim odnotowano łącznie 252 zakażenia. W zdecydowanej większości są to nowe przypadki. 3 osoby zmarły.

Z kolei w skali kraju mamy do czynienia z 4827 przypadkami. 21 osób nie żyje. W większości do zgonów doszło z powodu wystąpienia koronawirusa w połączeniu z chorobami współistniejącymi. 

Reklama

Jak poinformował niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski, obecnie dominuje wariant omikron, który stanowi niemal 100 proc. nowych przypadków. 

Jednocześnie w wywiadzie dla Polsat News stwierdził: “Wykonaliśmy pewien ruch zmieniający logikę finansowania COVID-19. W tej chwili traktujemy go w coraz większym stopniu jak każdą inną chorobę górnych dróg oddechowych”.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości