Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży zostały wicemistrzyniami województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż każdy zespół walczył o awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już 26 października w Olecku.
Finał Igrzysk Dzieci odbył się w minioną środę (20.10) w Augustowie. Wzięło w nim udział 20 drużyn z naszego województwa.
- Sporty drużynowe są bardzo wymagające, bowiem na efekt końcowy ciężko pracuje każdy członek zespołu. Jestem niesamowicie dumna z naszych zawodniczek. Każda z nich pobiegła na maksimum swoich możliwości. Widziałam jak wiele serca wkładały w każdy etap zawodów i dzisiaj ich ciężka praca zaowocowała srebrnym medalem. Do złotego medalu zabrakło nam naprawdę niewiele. Zwycięstwo w dzisiejszych zawodach jest dla mnie podwójną radością, tym bardziej że jest to mój drugi rok pracy w Szkole Podstawowej Nr 4 i debiut na finale województwa – komentowała trener Milena Grabowska.
Reklama
Zawodniczki, które wystartowały w zawodach na co dzień trenują koszykówkę w UKS 4 Łomża.
Skład sztafety: Oliwia Cwalina, Justyna Dudas, Maria Żalek, Wiktoria Chojnowska, Michalina Siedlanowska, Nikola Modzelewska
Zawodniczki rezerwowe: Iga Chojnowska, Maria Jankowska