Co roku w Łomży możemy podziwiać przeróżne świąteczne iluminacje. Czy tak samo będzie tej zimy?
W wielu polskich samorządach blask świątecznej magii będzie słabszy. Niektóre samorządy decydują się na częściowe wyłączanie oświetlenia miejskiego, włodarze rezygnują w sylwestrowej zabawy czy włączania świątecznych ozdób. Czy w Łomży będzie podobnie? Okazuje się, że w mieście zobaczymy świąteczne iluminacje, ale w nieco zmienionej formie.
"Zgodnie z decyzją Pana Prezydenta ozdoby świąteczne wzorem lat ubiegłych zostaną rozwieszone na latarniach ulicznych oraz rozstawione i uruchomione na terenie Parku im. Jana Pawła II. Zostanie również postawiona i udekorowana choinka na Starym Rynku. Iluminacje świetlne będą wyposażone w czasowe włączniki w celu ograniczenia czasu ich świecenia" - przekazała dyrektor MPGKiM Bernadeta Krynicka w odpowiedzi na interpelację radnych Artura Nadolnego i Piotra Serdyńskiego.
Reklama
Przypomnijmy, że miasto nie rezygnuje też z sylwestrowej zabawy. Z powodu oszczędności nie zobaczymy jednak znanych zespołów.