Mobilny gabinet dentystyczny pojawił się w poniedziałek 3 grudnia pod Szkołą Podstawową w Jeziorku. Z takiego rozwiązania korzystają uczniowie w miejscowościach, w których nie ma gabinetu lekarza dentysty. Dentobus umożliwia udzielanie świadczeń ogólnostomatologicznych i profilaktycznych świadczeń stomatologicznych.
Gabinet dentystyczny "na kołach" odwiedził Szkołę Podstawową w Jeziorku w poniedziałek 3 grudnia, wywołując niemałe zainteresowanie uczniów.
Zgodnie z przygotowaną przez Ministerstwo Zdrowia nowelizacją rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego, w dentobusach możliwe jest udzielanie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia, oraz profilaktycznych świadczeń stomatologicznych - dla osób poniżej 19 lat.
- Należy jednak wyraźnie podkreślić, że nasi uczniowie (i przedszkolaki) ochoczo wchodzili do wozu i poddawali się zabiegom dentystycznym, i każdy z nich potem dumnie prezentował naklejkę świadczącą o tym, że jest dzielnym pacjentem - informuje dyrektor SP w Jeziorku Beata Sejnowska-Runo.
Na uczniów szkoły czekał także pakiet materiałów do higieny jamy ustnej, który wręczyła im Irena Bazydło - opiekun Szkolnego Koła PCK.