Reklama

Desant “Białych Wilków” na plażę w Łomży [VIDEO i FOTO]

31/07/2021 12:30

W wakacyjną wyprawę wybrali się tratwą, którą własnoręcznie zbudowali. Do pokonania mają aż 660 kilometrów.

Wyruszyli 24 lipca. Płyną zbudowaną przez siebie tratwą Szlakiem Wodnym im. Stefana Batorego. Do pokonania mają 660 km. 1 Wodna Maszewska Drużyna Harcerzy Bractwa Harcerskiej Bandery Białe Wilki w sobotę dotarła do Łomży.

- Co roku, od siedmiu lat organizujemy projekt w ramach Bractwa Harcerskiej Bandery, który nazwaliśmy wodną szkołą życia. Polega to na tym że budujemy z harcerzami tratwy, którymi później po polskich rzekach pływamy. W tym roku zaplanowaliśmy spływ z pierwszej śluzy granicznej kanału Augustowskiego do Płocka- mówi nam komandor bractwa Krzysztof Nowacki.

Reklama

W trakcie wyprawy harcerze m.in. uczą się bezpiecznego wypoczynku nad wodą, dbałości o środowisko oraz poznają walory turystyczne miejsc położonych na trasie. 

Bractwo Harcerskiej Bandery to jedyna w Polsce organizacja wychowująca dzieci i młodzież w oparciu o tradycje przedwojennego, ale i standardy współczesnego harcerstwa wodnego. Wodniacy z Płocka uważają, że zapomniana już dziś nieco metoda wychowania przez pracę doskonale się sprawdza w drużynach żeglarskich. Młodzież szybko widzi rezultaty całorocznej pracy przy budowie łódek, opiece nad sprzętem i infrastrukturą. 

Reklama

Więcej z naszym materiale wideo!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości