W przedświątecznej atmosferze uczniowie ZSS w Łomży uczestniczyli w 10-dniowym obozie bojerowym finansowanym ze środków PFRON.
Szkolenie odbywało się od 9 grudnia 2022 roku do 18 grudnia 2022 roku w Rajgrodzie w Yacht Clubie „Arcus”.
Projekt był realizowany w ramach art.36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pod nazwą:” Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych – szkolenia bojerowe”. Beneficjenci nie tylko zdobywali wiedzę z zakresu żeglarstwa lodowego, ale także korzystali z uroków zimy, poznali zasady bezpieczeństwa na wodzie i lodzie, uczestniczyli w prelekcji „W zgodzie z naturą” prowadzonej przez pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz zdobyli mnóstwo kompetencji społecznych.
ZSS dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.
Źródło: nadesłane