Reklama

Dobra benzyna na łomżyńskich stacjach paliw

17/06/2021 11:19

Do 30 kwietnia 2021 roku Inspekcja Handlowa skontrolowała jakość benzyny na pięciu stacjach w Łomży. Wyniki wskazują, że stacje w naszym mieście oferują dobre paliwo.

W Łomży inspektorzy sprawdzali tylko jakość benzyny. Pb95 sprawdzana była na trzech stacjach przy Al. Legionów: Pryma 1, BP i Margo (Lotos), zaś Pb98 na stacji Orlen przy ul. Wojska Polskiego i Marpol (Lotos) przy ul. Nowogrodzkiej. Wszystkie próbki spełniały wymagania określone w rozporządzeniu, a wyniki zostały określone jako dobre.   Na terenie naszego powiatu skontrolwana została jeszcze stacja LAZO w Jedwabnem. Pobrana próbka oleju napędowego również spełniała wymagania z wynikiem dobrym.

UOKiK podaje, że celem systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw jest monitorowanie pod względem statystycznym jakości paliw wprowadzonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz sporządzenie raportu dla Komisji Europejskiej, a także eliminowanie oraz przeciwdziałanie transportowaniu, magazynowaniu, wprowadzaniu do obrotu, a także gromadzeniu w stacjach zakładowych paliw, które nie spełniają wymagań jakościowych określonych w przepisach prawa.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości