Początek wiosny będzie mroźniejszy niż wiele zimowych dni. Nocami prognozowane są przymrozki, przy gruncie nawet -11 st. Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla naszego województwa wydał dziś po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia.
- Nocami prognozowane są przymrozki. Temperatura minimalna od -9°C do -1°C, a przy gruncie od -11°C do -3°C. Najchłodniejsza noc z niedzieli na poniedziałek. Temperatura maksymalna od 1°C, 3°C w niedzielę do 5°C, 7°C w środę – informuje Karolina Kierklo z białostockiego biura prognoz meteorologicznych.
Ważność alertu: od godz. 18:00 dnia 21.03.2020 do godz. 09:00 dnia 26.03.2020. Prawdopodobieństwo wystąpienia 90%.