Na ten dzień społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży czekała od lat. Tuż przed Międzynarodowym Dniem Dziecka odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego.
Stara sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 2 została zamknięta 10 lat temu. Powodem podjęcia takiej decyzji był stan zagrażający bezpieczeństwu użytkowników. Przez lata zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach, jak również w znajdującej się obok sali przy II LO. Uczniowie korzystali również ze sprzętu należącego do pobliskiej "Wety"
Teraz uczniowie mają do dyspozycji salę o całkowitej powierzchni użytkowej ponad 1,5 tys. m2, a ba boisku sali o powierzchni 640 m2 można przeprowadzić zajęcia m.in. z siatkówki, koszykówki i tenisa. W budynku znajdują się również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. Inwestycja objęła także budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wraz z odwodnieniem, oświetleniem, wyposażeniem, piłkochwytami, ogrodzeniem, a także zagospodarowanie terenu.
Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Prace kosztowały 7.749.999,99 zł, zaś otrzymane wsparcie wyniosło 2.431.300 zł.
Więcej w naszym materiale VIDEO