Dziś (26.04) obchodzimy Dzień Drogowca i Transportowca. Jest to święto, które może kojarzyć się z czasami PRL-u, kiedy to oficjalnie ustanowiono ten dzień jako święto. Coroczne spotkania miały charakter odświętny i odbywały się w przyjaznej atmosferze.
Świętowanie tego dnia odbywało się w miłej i rodzinnej atmosferze, a wszystko ze względu na organizowane pikniki, które były idealnym momentem do doceniania tego zawodu. Podczas uroczystości omawiano bieżącą sytuację oraz odczytywano listy kierownictwa z podziękowaniami i pochwałami dla pracowników.
- Z tej okazji składamy najlepsze życzenia drogowcom, którzy każdego dnia pracują nad rozwojem polskiej infrastruktury drogowej. Zarówno pracownikom firm wykonawczych, budujących nowe drogi jak i firm utrzymaniowych, dbających o porządek i bezpieczeństwo na już istniejących. Składamy również życzenia przedstawicielom innych zarządców dróg publicznych w Polsce, a także wszystkim pasjonatom drogownictwa - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Reklama
źródło: GDDKiA
zdj. główne: GDDKiA