W dniu 7 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach odbył się dzień otwarty. Spotkanie rozpoczął Dyrektor – Pan Karol Łebkowski, który powitał zebranych oraz przedstawił ofertę edukacyjną . Uczniowie naszej szkoły mają duże możliwości, aby rozwijać swoje zainteresowania w różnych dziedzinach i osiągają znaczące sukcesy.
Kolejnym punktem programu był spektakl pt. ,,Kopciuszek’’, przygotowany pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nasiadko i Pani Doroty Wierzbowskiej. Przedstawienie odbyło się na tle bogatej scenografii z wykorzystaniem licznych rekwizytów. Młodzi aktorzy wystąpili w oryginalnych kostiumach oddających klimat epoki. Sztuce towarzyszyła nastrojowa muzyka oraz taniec. Ta znana baśń przekazywała wiele uniwersalnych wartości, skłaniała do głębszych refleksji, a także dostarczyła przyjemnych wrażeń.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I i II zaprezentowały układy taneczne.
Po części artystycznej, Sekretarz Gminy Łomża, Pani Dorota Pazik, wręczyła Stypendia Wójta Gminy Łomża za osiągnięcia naukowe i sportowe. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Podczas spotkania rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny ,,Karta Seniora’’. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatora. Po uroczystości gości zaproszono do zwiedzania szkoły. W salach lekcyjnych czekali na nich nauczyciele i uczniowie z ciekawymi propozycjami. Były gry i zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz innych pomocy naukowych. Rodzice mieli możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami pracującymi w szkole.
Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy uczestniczyli w dniu otwartym, opuścili naszą placówkę zadowoleni i przekonani, że to dobre miejsce edukacji ich dzieci. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach!
Tekst i foto: SP w Kupiskach