Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży świętowała Dzień Radości ze św. Janem Pawłem II. Klasy VI uczciły w en sposób 9. rocznicą nadania patronowi szkoły tytułu Świętego.
27 kwietnia to w naszej szkole szczególny czas, w którym świętujemy Dzień Radości ze Św. Janem Pawłem II. W sposób szczególny klasy VI uczciły 9. rocznicę nadania patronowi tytułu Świętego. Uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej i zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę w wielu konkurencjach, m. in. sprawdzianie wiedzy o patronie, zadaniach sportowych, a nawet popisali się dokonaniami kulinarnymi i upiekli ciasto. W trakcie świętowania nie zabrakło także akcentu muzycznego. Uczniowie popisali się znajomością ulubionych pieśni papieża, np: „Barki” czy utworu „Moje miasto Wadowice”.
Wszystko przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze. Klimat wydarzenia podkreślał integrację całej społeczności szkolnej, ponieważ w spotkaniu brali udział uczniowie, wychowawcy oraz rodzice. Wspólnie poszliśmy za słowami Jana Pawła II: „Potrzebujemy prawdy, by budować dobre relacje” i to się nam udało. Emanując radością i życzliwością, po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy być wspólnotą.
Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani dyrektor Renata Zaniewska, która zarażała swoim zapałem, entuzjazmem i nadała imprezie wyjątkowy charakter. Swoją obecnością zaszczyciła zebranych również pani dyrektor Jadwiga Kirejczyk, życząc udanej i owocnej zabawy.
Źródło: SP10