Film "Życie jest piękne" opowiadający o lutniku-samouku z Kolonii Wizna zdobył kolejną nagrodę filmową. Tym razem intrygujący obraz dziewcząt z grupy filmowej Art Radziłów Crew został wyróżniony na 7. konkursie Reportażu Amatorskiego w Warszawie.
W SDK w Warszawie przy Rynku Starego Miasta odbył się pokaz reportaży finałowych oraz wręczenie nagród. Jury VII Konkursu Reportażu Amatorskiego w składzie: Dorota Petrus, Remigiusz Zawadzki, Paulina Zając przyznało dla filmu „Życie jest piękne” wyróżnienie – nagrodę rzeczową.
Wśród wyróżnionych i nagrodzonych byli również: Mateusz Żegliński - student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim, Anna Beata Barańska i Michała Barański - Wydział Artystyczny UMCS, Aleksandra Kuśmierska - absolwentka reżyserii na Akademii Filmu i Telewizji, Rafał Makolądra - absolwent Akademii Filmu i Telewizji.
W marcu film zdobył wyróżnienie w X Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych a w kwietniu w VIII Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Dokumentalnych ŚWIAT WOKÓŁ MNIE - główną nagrodę i Nagrodę Publiczności. Pisaliśmy o tym tu: Film o Tadeuszu Grabowskim spod Wizny nagrodzony w Warszawie [VIDEO i FOTO].
Film wyreżyserowany został przez Monikę Mocarską we współpracy z Karoliną Karwowską. Dziewczęta wchodzą w skład grupy filmowej Art Radziłów Crew, której opiekunem artystycznym jest nauczyciel z Gimnazjum w Radziłowie Zbigniew Mroczkowski (Warszawska Szkoła Filmowa).