Absolwenci, którzy przystąpili w tym roku do matury, dowiedzą się dziś, jakie uzyskali wyniki.
Wyniki można sprawdzić w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Ich udostępnianie rozpoczęło się o godz. 8:00. Logowanie do każdego z systemów odbywa się za pomocą loginu i hasła.
Dziś maturzyści otrzymają też świadectwa dojrzałości. Sposób ich wręczania ustalony był przez dyrektorów szkół. Mają być one przekazywane w sposób bezpieczny. Absolwenci, którzy podwyższyli wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym lub przystąpili do egzaminu, do którego nie przystępowali w ubiegłych latach, otrzymają aneks do świadectwa dojrzałości. Jeśli dana osoba nie zdała egzaminu, to otrzyma informację o jego wynikach.
Tegoroczna sesja egzaminacyjna odbyła się miesiąc później. Nie było też obowiązkowych egzaminów ustnych. Termin egzaminu poprawkowego dla tych maturzystów, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych, wyznaczono na 8 września.