Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się w poniedziałek (15.04) o godz. 9:00. W przypadku standardowego arkusza trwał aż dwie godziny. Większość zapytanych przez nas ósmoklasistów twierdziła, że zadania były całkiem łatwe. Czy było coś, co sprawiło uczniom problemy?
To pierwszy tego typu sprawdzian po wprowadzeniu reformy edukacji, zakładającej stopniowe wygaszanie gimnazjów i wydłużenie nauki w szkołach podstawowych. Dzisiaj ósmoklasiści musieli zmierzyć się z językiem polskim. Jutro (16.04) uczniów czekają zadania z matematyki.
Co było najtrudniejsze i jakie nastroje towarzyszyły ósmoklasistom podczas pierwszego dnia egzaminów? Przekonacie się oglądając naszą SONDĘ VIDEO.