W Łomży trwa akcja „Ekologia za sadzonkę”. W zamian za odpady można otrzymać m.in. sadzonki kwiatów, krzewów i drzew. Chętnych nie brakuje!
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., Miasto Łomża, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Nadleśnictwo Łomża oraz 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowali akcję „Ekologię za sadzonkę”. Piknik odbywa się na parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego) w Łomży.
Aby otrzymać sadzonkę wystarczy przynieść minimum:
W zamian można otrzymać sadzonki kwiatów, krzewów, drzew lub Łomżyniaczka – organiczny środek poprawiający właściwości gleby.
Parking przy Parku Wodnym warto odwiedzić również z innych powodów. Organizatorzy przygotowali m.in. leśne warsztaty i konkursy, zabawy z animatorami, sportowe aktywności oraz dmuchane atrakcje.
Akcja rozdawania sadzonek trwa do wyczerpania zapasów.