Poznaliśmy laureatkę konkursu "Energia odnawialna jest wśród nas", który ogłosiła Wyższa Szkoła Agrobiznesu wspólnie z firmą Euro Volt. Jego celem było promowanie odnawialnych źródeł energii i podwyższanie świadomości ich znaczenia. - Każda cegiełka dołożona do ochrony klimatu jest bardzo ważna - stąd też pomysł na konkurs - mówi Ireneusz Żuchowski, prorektor WSA.
W ramach ekologicznego konkursu wpłynęło kilkanaście prac. Komisja uznała, że najlepszą przygotowała Karolina Mróz, studentka Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.
- Nasza uczelnia dużo promuje takich akcji ekologicznych. Wzięłam udział w konkursie ponieważ interesuję się tym, śledzę dużo nowinek związanych z ekologią - mówi laureatka.
Dlaczego energia odnawialna jest tak ważna?
- Po pierwsze mniej zaśmiecamy środowisko dwutlenkiem węgla- mówi Andrzej Samborski, prezes firmy EUROVOLT. - Druga sprawa to jest sprawa ekonomiczna. Rząd ogłosił opłatę OZE od przyszłego roku i będzie to sięgało około 72 zł za 1 MWh.
Reklama
Więcej w naszym materiale VIDEO