Kilkunastu młodych muzyków wraz z doświadczoną orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wystąpiło w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Nad całością koncertu czuwał rosyjski dyrygent Igor Verbitsky. Występy początkujących artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.
W tym roku na scenie pojawili się uczniowie i studenci Łomżyńskiego Towarzystwa Muzycznego, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Zambrowie, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Ostrołęce oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Dla Łomżyńskiego Towarzystwa Muzycznego było to ogromne wyróżnienie. Po raz pierwszy mogli zagrać popularny majowy koncert z Filharmonią Kameralną. Przygotowane utwory oczarowały słuchających. Propozycje innych szkół również spotkały się z aplauzem widowni. Oprócz klasycznych skrzypiec zabrzmiały dźwięki waltorni, czy też trąbki. Młodzi zdolni mieli też okazję zauroczyć publiczność solowymi pieśniami.
Estrada młodych odbyła się w tym roku pod batutą Igora Verbitskiego. Rosyjski dyrygent od 1992 roku przewodzi Filharmonii w Woroneżu. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma światowej sławy solistami.
Takie koncerty to dla uczniów szansa na doskonalenie talentu pod okiem doświadczonych artystów. Ich rady, ćwiczenia i wsparcie pomagają rozwijać wrażliwość muzyczną. Cenne doświadczenie zaowocuje w przyszłości. Kto wie, być może już teraz rosną nam gwiazdy estrady?