Od 3 do 6 września trwać będzie kolejna, już 3. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich-Łomża JA i TY. Inicjatorem i głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ludzi Społecznie Naznaczonych "JA i TY" z Łomży.
Podstawowym celem festiwalu jest aktywizacja i integracja społeczna osób wykluczonych i z niepełnosprawnością, poprzez różne działania kulturalno-artystyczne i społeczne. Podczas trwania festiwalu EFFiSW-Łomża JA i TY, oprócz projekcji filmów nadesłanych przez koszaliński Europejski Festiwal Filmowy "INTEGRACJA TY I JA", ujrzeć będzie można, jak również wziąć udział w licznych przedstawieniach, wystawach, konkursach, koncertach czy happeningach.
- Idea przyświecająca naszym działaniom, to wydobywanie sacrum boskiego pierwiastka tworzenia, które tkwi w każdym człowieku. Chcemy poprzez to wszystko pokazać, że sztuka łączy ludzi mimo istniejących w nas różnic. Istotne jest to KIM jesteśmy, a nie JACY jesteśmy – przekazuje Katarzyna Kuklińska, prezes Stowarzyszenia "JA i TY".
Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi w czwartek (3 września br.) w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich (ul. Sadowa 12).
Zobacz program Festiwalu