Reklama

Łomża. Festyn Szkół Zawodowych w Hali Sportowej [VIDEO I FOTO]

22/03/2023 14:12

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Łomży postanowiła po raz kolejny wyjść z inicjatywą ułatwienia uczniom klas ósmych dokonania pierwszych wyborów edukacyjno-zawodowych. W środę 22 marca 2023r. w godzinach 10:00–13:30 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży, odbyła się Giełda Szkół – „Festyn Szkół Zawodowych”.

Duża frekwencja i dużo atrakcji 

Zgromadzeni uczestnicy mogli zobaczyć różnego rodzaju atrakcje przygotowane przez uczniów poszczególnych szkół, a były to m.in. pokazy barmańskie i kelnerskie, które zaprezentował Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a świadczyła o tym m.in. duża frekwencja oraz aktywny udział uczestników w festynie. Reprezentanci poszczególnych szkół dumnie przedstawiali swoje oferty, zachęcając potencjalnych kandydatów do rozważenia decyzji o dołączeniu do ich szkoły.

Reklama

Prezydent i organizatorzy o wydarzeniu

- To taka coroczna inicjatywa. Organizujemy Festyn Szkół Zawodowych, tym razem jest to po raz drugi przy wsparciu funduszy norweskich. Jest to inicjatywa, którą organizujemy co najmniej od sześciu lat, jest to takie miejsce, w którym wszystkie szkoły z terenu miasta Łomży (...) mogą zaprezentować swoją ofertę przygotowaną na następny rok szkolny - mówi Maciej Listowski, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Łomży.

- Chcemy pokazać nasze placówki edukacyjne z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że młodzież, która uczy się w naszych szkołach podstawowych w klasach ósmych, dalej wybierze Łomżę, żeby kontynuować swoją edukację (...) Możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami naszych uczniów na maturze (...) Zainteresowanie jest ogromne, to świadczy o tym, że pomysł z organizacją tego festiwalu jest jak najbardziej trafiony (...) Bardzo duże zainteresowanie i ogromna kreatywność uczniów którzy prezentują swoje szkoły. Widzimy różne formy promocji - prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski

Reklama

Przedsięwzięcie jest finansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Podczas w/w Festynu zaprezentowały się: technika, szkoły branżowe, licea ogólnokształcące oraz bursy szkolne z terenu naszego miasta. Była to znakomita okazja do zapoznania się z ofertą wszystkich łomżyńskich szkół ponadpodstawowych, zadać pytania uczniom i nauczycielom, którzy o swoich placówkach będą mieć tylko sprawdzone i aktualne informacje. Swoje stanowiskaprezentowało łącznie 16 placówek. Chęć odwiedzenia Giełdy w tym dniu zapowiedzieli uczniowie klas ósmych wszystkich szkół z terenu miasta Łomży, a także z Piątnicy, Nowogrodu, Zbójnej, Kuzi, Dobregolasu, Kupisk, Wygody, Podgórza, Puchał, Pniewa, Piątnicy, Przytuł, Konarzyc, Jarnut, Szczepankowa oraz Śniadowa, Wizny i Rutek. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości