WOPR miał miesiąc na uzbieranie brakującej kwoty. Niestety zakup nowych łodzi przepadł!
WOPR otrzymał dotację od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu 50% na 50%. Pozyskane pieniądze miały pokryć częściowo koszty dwóch nowych łodzi, na które środki zbierało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Drugą część obiecywał pokryć sponsor, który nie wywiązał się ze swojej obietnicy. W wyniku takiego obrotu wydarzeń łomżyńskie WOPR postanowiło założyć zbiórkę i zebrać brakujące pieniądze, mieli na to tylko miesiąc, w innym przypadku dotacja przepadała. Niestety tak właśnie się stało.
Pomimo wytężonych wysiłków nie udało nam się zabrać wymaganej kwoty 109 tys. zł .do programu z MSWiA 50% na 50%. W związku z tym musieliśmy zrezygnować z dofinansowania z tego programu, czyli ze 109 tys. zł. Marzenia były piękne, ale rzeczywistość szybko zweryfikowała te marzenia. Środki finansowe, które zostały pozyskane na zrzutka.pl, zostają na zrzutce i będą czekać na lepsze czasy. Nie poddajemy się i zbieramy dalej, ale już nie na dwie łodzie a na jedną. Będziemy się starali dalej pozyskiwać fundusze od sponsorów i darczyńców na zakup łodzi i kawałek po kawałku będziemy ją kupować. Bardzo dziękujemy firmom i prywatnym darczyńcom za wsparcie nas finansowo, dzięki wam mamy już na część łodzi a na resztę będziemy zbierać dalej. Jeszcze raz dziękujemy - przekazuje Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Łomży.