WOPR ma miesiąc na uzbieranie brakującej kwoty. Inaczej zakup nowych łodzi przepadnie!
Zbieramy na nowe łodzie. Te, które posiadamy, są już mocno wysłużone i cały czas podlegają remontowi, każdy remont jest kosztowny, więc postanowiliśmy spróbować je wymienić. Prosimy każdego, kto może wspomóc o wpłatę, z góry mocno dziękujemy -napisało na swojej stronie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, udostępniając przy tym zbiórkę, na którą można wpłacać darowizny.
Link do zbiórki znajdziesz TUTAJ.
WOPR Łomża to specjalistyczne stowarzyszenie zajmujące się wykonywaniem zadań związanych z ratownictwem wodnym. Do jego zdań zalicza się m.in. ratowanie życia i zdrowia ludzkiego, przegląd kąpielisk i pływalni w celu określenia ich bezpieczeństwa, a także wiele innych. Jednym słowem Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dba o człowieka, a my mamy okazję się mu odwdzięczyć, wspierając jego zbiórkę, która ma sfinansować nowe łodzie. Tutaj chodzi też o nas i nasze bezpieczeństwo, które wzrasta, gdy nasi ratownicy są dobrze wyposażeni.
Kwota, którą chcemy uzbierać to tylko część sumy z 218 000 zł. Część z tej sumy, czyli 109 000 zł jest to dotacja z programu MSWiA i NFOŚiGW w ramach programu 50% na 50%. Drugą połowę kwoty miał nam pokryć sponsor, ale zaraz po przyznaniu dofinansowania wycofał się z danej nam obietnicy. 19 000 zł już uzbieraliśmy, więc do końca pozostaje nam 90 000 zł - informuje łomżyńskie WOPR.
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Łomży ma mało czasu, gdyż jest to zaledwie miesiąc na uzbieranie całej kwoty. Jeśli nie uzbierają tej sumy w tym okresie przepadnie im dotacja z MSWIA.
WOPR prowadzi również aktualnie rozmowy z miejscowymi firmami o wsparcie swojej organizacji.