Reklama

Funkcjonariusze ITD uratowali jastrzębia

20/10/2021 08:23

​​​​​​​Drapieżnik znajdował się na poboczu drogi S8 i ewidentnie potrzebował pomocy. Nie oddalał się nawet wtedy, gdy podeszli do niego inspektorzy.

Inspektorzy WITD w Białymstoku zauważyli najprawdopodobniej potrąconego ptaka w okolicach węzła Kobylin (S8). Zwierzę nie mogło odlecieć o własnych siłach, a dalsze przemieszczanie ograniczało wygrodzenie poboczy.

„Po konsultacji telefonicznej z lekarzem weterynarii współpracującym z ptasimi azylami, „poszkodowany” został złapany w sposób zapewniający bezpieczeństwo zarówno drapieżnikowi jak i niosącym pomoc. Niezwłocznie ptak został dostarczony do wskazanej lecznicy weterynaryjnej w Białymstoku, skąd po opatrzeniu miał być przekazany do ptasiego azylu w Poczopku do czasu powrotu do pełnej sprawności”– informuje WITD w Białymstoku.

Reklama

fot. WITD 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości