Reklama

Gliniane anioły zamieszkały w Domku Pastora [FOTO]

17/08/2016 05:59

Otwarcie wystawy pt. „Jak powstają gliniane anioły" zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom" Troski Specjalnej w Marianowie, Stowarzyszenie Ja i TY Ludzi Aktywnie Naznaczonych, Galerię Kreatywną Iwo Świątkowski oraz Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora miało miejsce w miniony wtorek.

W Sali konferencyjno-wystawowej Domku Pastora zgromadzono eksponaty, które przedstawiają poszczególne etapy tworzenia figur ceramicznych począwszy od surowej gliny po wyrób końcowy. Ceramika wykonywana jest podczas zajęć terapeutycznych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie. Prezentowana ekspozycja to również fotografie obrazujące pracę osób z niepełnosprawnością podczas codziennych zajęć w pracowni ceramicznej oraz materiały i narzędzia wykorzystywane od dawna w garncarstwie i ceglarstwie.

Wystawa sfinansowana została ze środków Starostwa Powiatowego w Łomży, a Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Zarząd Powiatu Łomżyńskiego Starosta Elżbieta Parzych i Wicestarosta Lech Marek Szabłowski objęli nad nią honorowy patronat. Prezydent Łomży pojawił się też na jej uroczystej inauguracji.

Reklama

- Jestem dumny z tego, że Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora podejmuje szereg ciekawych inicjatyw oraz akcji, które możemy zaobserwować choćby dziś - podkreślał Mariusz Chrzanowski.

- Wystawa to wprowadzenie do Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich Ja i TY, który będzie miał miejsce w Łomży w dniach 8-11 września br. - dodają wspólnie Katarzyna Kuklińska i Karol Cuch, współorganizatorzy festiwalu.

Oprawę muzyczną przygotował łomżyński muzyk Ziemowit Bućko absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży.

Reklama

Wystawę będzie można zwiedzać w Domku Pastora, bezpłatnie do połowy września.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości