Kapela Kurpiowska Gminy Łomża, która w ubiegłym miesiącu zagrała w Konsulacie na Białorusi, dzisiaj wystąpiła ze specjalnym koncertem w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród słuchaczy był m.in. Wicepremier, Minister Kultury Piotr Gliński, który nie ukrywał zaskoczenia i zadowolenia z występu zespołu.
Umówione w ministerstwie spotkanie, stało się też okazją do promocji gminy Łomża i zaproszenia do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie na XXI „Niedzielę św. Rocha", gdzie Kapela Kurpiowska będzie miała występ.