Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przez przymrozkami. Szkody poczynione przez przymrozki w okresie pojawiania się kwiatów i owoców mogą być duże. W sadach dotychczas najbardziej ucierpiały czereśnie. Duże straty mogą być w gruszach, śliwach, porzeczkach, agreście i malinach. Z kolei na polach uprawnych przymrozki mogą dać się we znaki ziemniakom i rzepakowi.
Dyżurny synoptyk Tomasz Siemieniuk z Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed przymrozkami dzisiejszej nocy.
W powiatach suwalskim, augustowskim, sejneńskim, sokólskim, monieckim, grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim, zambrowskim prognozuje się spadek temperatury od -1 do -3 stopni Celsjusza, przy gruncie od -3 do -6 stopni.
Alerty obowiązywać będą od godz. 22 w niedzielę do godz. 7.30 w poniedziałek.
Według synoptyków po niedzieli wróci pogodna aura, a temperatura zacznie rosnąć. W czwartek termometry mogą pokazać nawet 19 stopni Celsjusza.