Grupa radnych złożyła wniosek o odwołanie Andrzeja Grzymały z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Glosowanie ma zostać przeprowadzone jeszcze w styczniu.
Pod wnioskiem podpisali się: Dariusz Domasiewicz, Marianna Jóskowiak, Artur Nadolny, Tadeusz Kowalewski, Zbigniew Prosiński i Jan Olszewski.
„W obecnej, bardzo trudnej sytuacji finansowej Miasta, jest potrzebnym i uzasadnionym odwołanie z funkcji jednego Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży i nie powierzanie jej kolejnemu radnemu. Proponowana uchwała nie wywołuje zwiększenia wydatków w budżecie Miasta na 2022r.” – czytamy w uzasadnieniu.
Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 19 stycznia. Możliwe, że zostanie wtedy podjęta kolejna próba uchwalenia budżetu na 2022 rok.