Na wniosek Łomżyńskiego Klubu Samorządowego Hubert Marek Norowski został wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Łomży. Za objęciem przez niego tej funkcji zagłosowało 14 radnych (przy 1 głosie nieważnym, pozostali radni nie wzięli udziału w głosowaniu).
Do lokalnego samorządu, w którym zasiada pierwszą kadencję, Hubert Norowski wszedł z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, zdobywając w okręgu nr 2 łącznie 285 głosów. Obecnie reprezentuje Łomżyński Klub Samorządowy.
- To dla mnie duży zaszczyt i radość, ale przede wszystkim odpowiedzialność i ogromne zobowiązanie wobec mieszkańców. Jest to też wyraz zaufania kolegów i koleżanek radnych- powiedział nowy wiceprzewodniczący mając nadzieje, że owocna współpraca w ramach koalicji i prezydium rady będzie kontynuowana.
Reklama
Głosowanie poprzedziła długa dyskusja radnych, którzy nie szczędzili sobie złośliwości. Pojawiły się również oskarżenia o polityczne motywy wyboru i wytykanie sobie przeszłości.
- Dziękuję radnym opozycyjnym, że nie zrobili z tego dyskusji personalnej, ale boli mnie jednocześnie, że była ona tak agresywna z ich strony. Nie chcę wypominać radnym ich stanowisk, bo ja w odróżnieniu od większości z nich pracuję na własny rachunek w prywatnym przedsiębiorstwie. Rozumiem jednak, że takie są wymogi politycznych radnych w przeciwieństwie do tych, którzy reprezentują mieszkańców i ich interesy- wskazał Hubert Norowski.
Reklama
Dariusz Domasiewicz zgłosił pomysł, aby klub radnych miał swojego wiceprzewodniczącego, ale nie spotkał się on z poparciem większości.
Za wyborem Huberta Norowskiego na wiceprzewodniczącego zagłosowało 14 radnych przy jednym głosie nieważnym. Inni radni odmówili udziału w głosowaniu.
Rada Miejska ma aktualnie dwóch wiceprzewodniczących. Obok nowo wybranego radnego funkcję tę od początku kadencji sprawuje Leszek Andrzej Konopka z Klubu Radnych Mariusza Chrzanowskiego.