Na najbliższej sesji łomżyńscy radni zdecydują, czy III LO będzie modernizowane. Prezydent złożył wniosek o zabezpieczenie ponad 500 tys. zł na rozpoczęcie remontu. Obrady zaplanowano na 27 kwietnia.
- Widoczne są znaczne ubytki tynku odsłaniające połacie ściany, liczne pęknięcia, odparzenia na różnych jego częściach, zwłaszcza na ścianie frontowej. Zaobserwowano również, że w pomieszczeniach trudno jest utrzymać ciepło, a wilgoć przenika do wnętrza budynku – informuje dyrektor Katarzyna Życzkowska, dyrektor III LO w Łomży.
Jednocześnie podkreśla ona, że bez pomocy władz miasta przeprowadzenie termomodernizacji budynku szkoły nie będzie możliwe.
Wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na tę inwestycję skierował do radnych prezydent Mariusz Chrzanowski.
– Możemy poszczycić się wysokim poziomem nauczania. Te pieniądze to też nasza inwestycja w poprawę bezpieczeństwa i podnoszenie komfortu nauczania naszych dzieci oraz warunków pracy dla kadry pedagogicznej – podkreśla włodarz Łomży.
Na prace inwestycyjne w łomżyńskich placówkach oświatowych w tym roku zaplanowano prawie 15 mln zł.
Źródło: UM Łomża