Reklama

III LO w Łomży do modernizacji?

21/04/2022 09:30

Na najbliższej sesji łomżyńscy radni zdecydują, czy III LO będzie modernizowane. Prezydent złożył wniosek o zabezpieczenie ponad 500 tys. zł na rozpoczęcie remontu. Obrady zaplanowano na 27 kwietnia.

- Widoczne są znaczne ubytki tynku odsłaniające połacie ściany, liczne pęknięcia, odparzenia na różnych  jego częściach, zwłaszcza na ścianie frontowej. Zaobserwowano również, że w pomieszczeniach trudno jest utrzymać ciepło, a wilgoć  przenika do wnętrza budynku – informuje dyrektor Katarzyna Życzkowska, dyrektor III LO w Łomży.

Jednocześnie podkreśla ona, że bez pomocy władz miasta przeprowadzenie termomodernizacji budynku szkoły nie będzie możliwe.

Wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na tę inwestycję skierował do radnych prezydent Mariusz Chrzanowski.

Reklama

– Możemy poszczycić się wysokim poziomem nauczania. Te pieniądze to też nasza inwestycja w poprawę bezpieczeństwa i podnoszenie komfortu nauczania naszych dzieci oraz warunków pracy dla kadry pedagogicznej – podkreśla włodarz Łomży.

Na prace inwestycyjne w łomżyńskich placówkach oświatowych w tym roku zaplanowano prawie 15 mln zł.

Źródło: UM Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości