Reklama

Inauguracja roku szkolnego w Ekonomiku [VIDEO]

03/09/2018 12:36

Po wakacjach pełna energii powróciła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku odwiedziliśmy z kamerą łomżyński Ekonomik. Zapytaliśmy uczniów o ich wypoczynek oraz plany na najbliższy rok szkolny, dyrektora placówki zaś m.in. o remonty dokonane w czasie wakacji.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży przyjął w tym roku 130 nowych uczniów. Stan szkoły zupełnie się nie zmienił, gdyż w poprzednim roku placówkę edukacyjną opuściło 130 maturzystów. Głównym celem wewnątrzszkolnym jest jak mówi dyrektor szkoły Paweł Drożyner - podniesienie frekwencji uczniów na zajęciach szkolnych.

W trakcie wakacji wykonano modernizację łazienki, dostosowując ją do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
- W klasie pierwszej mamy osobę niepełnosprawną ruchowo, dostosowaliśmy specjalnie dla niej łazienkę dla osób niepełnosprawnych. Remont zakończył się ostatniego dnia wakacji, czyli w piątek - mówi dyrektor Paweł Drożyner.

Reklama

Większość uczniów Ekonomika twierdzi, że w wakacje ich głównym zajęciem był odpoczynek, choć niektórzy z młodych adeptów nauki podczas niech także pracowali. Młodzież uczęszczająca do ekonomika była podzielona odpowiadając na pytanie "Czy cieszysz się z powrotu do szkoły?". Jedni chętniej wracali do obowiązków szkolnych, innym przychodzi to trudniej przez np. wczesne wstawanie na lekcje. Tegoroczni maturzyści jednogłośnie życzyli sobie dobrych wyników na maturach. Tak więc życzymy wszystkim powodzenia!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości