Dziś posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś zaprosiła dziennikarzy na pierwsze w swojej kadencji “śniadanie prasowe”, podczas którego podsumowała swoją działalność jako parlamentarzystka oraz osiągnięcia rządu “Koalicji 15 października” w minionym roku. Uczestnicy mogli skosztować specjałów przygotowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Jankowianki" z Jankowa Młodzianowa i Jankowa Skarbowa.
Śniadanie prasowe, które miało formułę nieformalnego spotkania połączonego z konferencją, było pierwszym takim wydarzeniem w kadencji posłanki.
Jednym z najważniejszych tematów poruszonych podczas konferencji była odbudowa połączeń kolejowych do Łomży.
- Wiemy, że przetarg został ogłoszony, że wykonawcy się zgłosili, już niebawem po nowym roku będą ogłaszane wyniki tego przetargu. Czyli mamy wykonawcę, mamy na to środki i planowo do końca 2026 roku ten 17-kilometrowy odcinek kolei, który do tej pory nie pozwalał nam na przemieszczanie się koleją, zostanie zmodernizowany tak, żebyśmy mogli właśnie do Warszawy i do Białegostoku dzięki Kolei Plus dojeżdżać. To uważam za bardzo duży sukces, bo jak pamiętam, część z parlamentarzystów długo o tym opowiadało i mówiło. Te mrzonki gdzieś tam się pojawiały po drodze. W Ministerstwie Infrastruktury jest pełne zrozumienie. Jeszcze raz dziękuję ministrowi Malepszakowi za pokłonienie się nad tym tematem i za zrozumienie tych naszych problemów - podkreśliła posłanka.
Oprócz kolei Łepkowska-Gołaś omówiła sprawę budowy ronda zamiast wiaduktu na zjeździe z Via Baltiki między Jeziorkiem a Piątnicą. Nowe rondo usprawni komunikację, zapewniając łatwiejszy wjazd na drogę krajową nr 64 oraz szybki dostęp do trasy Via Baltica. Zwiększy również bezpieczeństwo na lokalnych drogach, ponieważ ciężkie pojazdy nie będą musiały przejeżdżać przez okoliczne miejscowości.
Alicja Łepkowska-Gołaś z dumą mówiła o projektach rządowych wspierających kobiety, w tym ustawie o in vitro, programie Aktywny Rodzic („babciowe”), oraz inicjatywie Aktywny Maluch, która umożliwia powrót matek na rynek pracy. Posłanka podkreśliła, że te działania mają nie tylko poprawić sytuację rodzin, ale także wpłynąć pozytywnie na gospodarkę i demografię.
WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO!