Reklama

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży [FOTO]

31/05/2019 09:25

30 maja 2019 r. na boisku przy Zespole Szkół Specjalnych w Łomży odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięły udział drużyny: Urzędu Miasta, Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży oraz Zespołu Szkół Specjalnych. Mecz odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża – Mariusza Chrzanowskiego.

Impreza przebiegła w bardzo przyjaznej, entuzjastycznej i pełnej gotowości atmosferze, sprzyjającej grze fair play. Nie tylko pogoda dopisała gospodarzom, ale także opłacił się trud codziennych treningów- w rozgrywkach to właśnie oni stanęli na miejscu I, miejsce II : drużyna Urzędu Miasta, miejsce III: drużyna Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. 

Założeniem koordynatorów przedsięwzięcia byłą integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną ze środowiskiem lokalnym a także środowiska z osobami, które tej niepełnosprawności doświadczyły. Jest to dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych bardzo ważny element w procesie edukacyjnym i wychowawczym. Pełni istotną funkcję społeczną, a mianowicie pokazuje, że niepełnosprawność nie przekreśla aktywności, sprawstwa, chęci bycia wśród ludzi i stawiania czoła przeciwnościom. Obecność licznie przybyłych gości oraz wsparcie ze strony sponsorów były przez naszych podopiecznych bardzo docenione.

Reklama

Koordynatorzy: Łukasz Kacprowski, Joanna Wejs-Pruszko, Barbara Brzezińska, Marta Biedrzycka.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości