Jan Olszewski, kandydat zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Łomży. Za Olszewskim głosowało 12 radnych. Jedyny kontrkandydat - Maciej Borysewicz otrzymał 10 głosów. Jeden radny wstrzymał się od głosu.
W głosowaniu wzięło udział 23 radnych. Oddano 23 ważne głosy. Jeden z radnych wstrzymał się od głosowania.
Jan Olszewski uzyskał wynik 12 głosów, Maciej Andrzej Borysewicz - 10 głosów.
- Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście. Chcę powiedzieć, że ja będę przewodniczącym, który będzie dokładał naprawdę wielu sił, żeby rada pracowała efektywnie, w miarę szybko i bez zbędnych niepotrzebnych dyskusji - mówił Olszewski.
Na startującego z list Prawa i Sprawiedliwosci Jana Olszewskiego w wyborach do Rady Miejskiej 21 października zagłosowało 601 mieszkańców, co przełożyło się na wynik 8,03 proc. wszystkich oddanych głosów